FB

TU AEGON

Firma działa w Polsce od 1999 roku a pod nazwą AEGON Towarzystwo Ubezpieczeń na życie Spółka Akcyjna od 07 grudnia 2005 roku.

Firma jest jednym z wiodących giełdowych towarzystw ubezpieczeniowych na świecie, według wartości rynkowej i wysokości aktywów. Akcje AEGON N.V. są notowane na giełdach w Amsterdamie, Frankfurcie, Londynie, Nowym Jorku, Tokio i Zurychu.

 • Korporacja zarządza aktywami o łącznej wartości 378 miliardów euro (dane na dzień 2007-06-30)
 • Jej wartość rynkowa to 21,5 miliardów euro (dane na dzień 2007-08-21)
 • Ponad 40 milionów Klientów na całym świecie
 • Zatrudnia 30 tysięcy pracowników

Trzy najważniejsze rynki to Stany Zjednoczone, Holandia i Wielka Brytania. Firma prowadzi i rozwija działalność w Kanadzie, w Chinach i na Tajwanie,
a w Europie w Hiszpanii, Irlandii, Belgii, Luksemburgu.

Od początku lat 90-tych grupa zwiększała aktywność w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, sukcesywnie wchodząc na rynki w tej części kontynentu. W chwili obecnej AEGON prowadzi ekspansję na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji oraz w Polsce.

Wyniki grupy AEGON sprawiają, że korporacja znajduje się na prestiżowej liście „Fortune Global 500” (Magazyn Fortune, 23 lipiec 2007):

 • 133 pozycja pod względem dochodów (2006 r.),
 • 8 lokata wg tego samego kryterium w rankingu towarzystw ubezpieczeń na życie (2006 r.).

Działania i rezultaty AEGON doceniają niezależne agencje ratingowe, przyznając poszczególnym spółkom najwyższe oceny bezpieczeństwa i stabilności finansowej:

 • AEGON Holandia - Standard & Poor`s: AA (very strong)
 • AEGON USA - Standard & Poor`s: AA (very strong)
                       - Moody`s: Aa3 (excellent)
                       - Fitch: AA+

AEGON N.V. to międzynarodowa grupa finansowa, o korzeniach holenderskich, ze 160-letnią historią. Obecna korporacja AEGON wyrosła w Holandii z pięciu instytucji:

 • A - Algemeene Friesche – powstała w 1844 r.
 • E - Eerste Nederlandsche – powstała w 1882 r.
 • G - Groot-Noordhollandsche - powstała w 1845 r.
 • O - Olveh - powstała w 1879 r.
 • N - Nillmij - powstała w 1859 r.

Ważne daty:

1968 r. - połączenie Algemeene Friesche, Groot-Noordhollandsche i Olveh - powstaje towarzystwo ubezpieczeniowe AGO.
1969 r. - połączenie Eerste Nederlandsche, Niuewe Eerste Nederlandsche i Nillmij - powstaje organizacja o nazwie Ennia.
1983 r. - połączenie Towarzystwa ubezpieczeniowego AGO i Ennia - powstaje korporacja AEGON z siedzibą w Hadze, w Holandii.

Obecnie Towarzystwo zajmuje 3 pozycję wśród ubezpieczycieli na życie w Polsce pod względem przypisu składki oraz 1 miejsce pod względem zebranej składki jednorazowej (dane za I kwartał 2007 r.).

AEGON otrzymało Brązowy Laur „Przedsiębiorstwo Fair Play 2006” - kolejną już nagrodę w programie organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytut Badań nad Demokrację i Przedsiębiorstwem Prywatnym KIG. Brązowy Laur przyznawany jest firmom, które we wcześniejszych latach zdobyły tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” i statuetkę oraz przeszły pomyślnie weryfikację.

Więcej na stronie www.aegon.pl

 

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.