FB

TU WARTA

Koncern Gerling składa się z niezależnie od siebie działających firm zajmujących się ponoszeniem ryzyka oraz spółek handlowych. Cztery główne obszary działania koncernu to: ubezpieczenia przemysłowe, indywidualne, ubezpieczenia kredytów oraz reasekuracja.

Koncern Gerling skupia swoją działalność na obsłudze firm i pozycjonuje się jako ubezpieczyciel przemysłowy. Podstawowymi dziedzinami działalności Koncernu są przemysłowe ubezpieczenia majątkowe i osobowe, ubezpieczenia kredytu kupieckiego oraz pracownicze programy emerytalne, a także ubezpieczenia dla docelowych grup klientów indywidualnych.

W 1904 roku Robert Gerling założył firmę ubezpieczeniową z centralą w Kolonii w Niemczech. W 2004 roku Grupa zanotowała przypis składki na poziomie 4,2 miliarda Euro. Koncern Gerling zatrudnia około 6800 pracowników i jest obecny w ponad 20 krajach świata, gdzie dysponuje swoimi oddziałami i agencjami.

Od 1 maja 2006 roku Grupa Gerling jest częścią Grupy Talanx.

Więcej na stronie www.gerling.pl

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.