FB
FB

Ubezpieczenia Posagowe

Nasi Partnerzy:

  1. TU Aegon S.A.
  2. TU Generali S.A.
  3. TU Compensa S.A.

Ubezpieczenia te mają na celu zapewnienie dzieciom finansowego wsparcia w momencie startu w dorosłe życie, kiedy to dziecko zamierza iść na studia (w przyszłości wszystkie płatne) czy także wybudować własny dom, zakupić własne mieszkanie. Gdy dziecko osiągnie umówiony wiek np. 21 lat towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaca mu zgromadzony kapitał w formie wypłaty jednorazowej lub w ratach.

Konstrukcja ubezpieczenia jest następująca. Najczęściej właścicielem polisy jest rodzic. To jego życie jest przedmiotem ubezpieczenia. W przypadku śmierci rodzica w trakcie ubezpieczenia towarzystwo przejmuje obowiązek opłacania składek z zachowaniem warunków umowy oraz w niektórych Towarzystwach wypłaca dziecku rentę do końca programu. Dziecko jest osobą uposażoną, czyli odbiorcą świadczenia.

...

Strona wykorzystuje cookie w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszej oferty do potrzeb użytkowników. Korzystając ze strony zgadzasz się na ich zapisywanie w pamięci urządzenia zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności.