Ubezpieczenia Komunikacyjne i Majątkowe

Nasi Partnerzy

OC komunikacyjne

Ubezpieczenie OC

Jest jednym z ubezpieczeń komunikacyjnych obowiązkowych. Na mocy ustawy o działalności ubezpieczeniowej, każdy kto posiada zarejestrowany pojazd musi wykupić polisę OC. Warunki ubezpieczenia reguluje Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 24 marca 2000r. Umowę taką zawiera się na okres 12 miesięcy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym, chyba że pojazd zarejestrowany jest na czas krótszy niż rok (możliwe jest wówczas zawarcie umowy krótkoterminowej). Brak wypowiedzenia umowy skutkuje automatycznym przedłużeniem jej na następny rok.

AC komunikacyjne

Autocasco

Należy do grupy ubezpieczeń komunikacyjnych dobrowolnych. Oznacza, że zawarcie umowy zależy tylko od właściciela pojazdu. Przedmiotem umowy są pojazdy zarejestrowane w RP zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym. Zasady ubezpieczenia regulują OWU opracowane i zatwierdzone przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Umowę zawiera się na okres 12 miesięcy lub, w miarę potrzeby, na czas krótszy.

Ubezpieczenie w podróży

Wyjazd zagraniczny

Kojarzy się nam z wakacjami, na które z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Za granicą jeździmy także w celach służbowych. Jedną i drugą sytuację traktujemy w kategorii miłego spędzenia czasu poza domem. Aby chwile te przeżyć bez obaw, radzimy zainteresować się ubezpieczeniami związanymi z podróżą zagraniczną. Mimo, że nasz stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń, to wypadki zdarzają się właściwie wszędzie: na ulicy, w samochodzie, samolocie, na plaży itp. Porada medyczna lub hospitalizacja w obcym państwie może, w szczególnym wypadku, doprowadzić nas do bankructwa. Nawet niewielka porada lekarska jest w stanie mocno odchudziła nasz kieszeń. I tak dla przykładu: dzień pobytu w szpitalu miejskim w Bremie wynosi 800 DM, a w Berlinie 1000 DM, karetka pogotowia – 9 DM/km, RTG kończyny – 70 DM, gips – 120 DM, wyrwanie zęba ze zdjęciem RTG – do 200 DM, z kolei konsultacja lekarska w Tunisie – 50 USD.

Ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej

Są na świecie chyba najpopularniejszymi ubezpieczeniami. W naszym kraju ten rodzaj polis kojarzy się tylko i wyłącznie z samochodem. Być może wynika to z faktu, że wciąż jeszcze niewiele osób decyduje się na żądanie wyrównania strat i naprawy naruszonych dóbr. Polskie sądy są opieszałe i trzeba mieć wiele samozaparcia, by rozpoczętą batalię doprowadzić do końca. Rośnie jednak świadomość własnych praw w społeczeństwie i procesy tego typu będą się zdarzały coraz częściej.

Co to jest odpowiedzialność cywilna?

Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za swoje działanie. Dotyczy to różnych sfer życia, zarówno prywatnej jak i zawodowej. Czasami tym działaniem wyrządzamy komuś niezamierzoną krzywdę i prawo nakazuje nam jej naprawienie.

Ubezpieczenie majątku

Mieszkanie lub dom są zazwyczaj najważniejszym i najcenniejszym dorobkiem życia. Jest to miejsce, w którym odpoczywamy po pracy, miejsce gdzie znajdują się najważniejsze i najdroższe nam rzeczy. Niespodziewane zdarzenie np. pożar może spowodować, że w jednej chwili tracimy dorobek całego życia. Katastrofy takie występują rzadko, ale powodują bardzo duże straty, przeważnie całkowite. Ubezpieczenie mieszkania zwykle kojarzy się z ochron przed zagrażającymi i powszechnymi włamaniami. Pragniemy zwrócić jednak uwagę na to, że łatwiej przeżyć stratę sprzętu RTV, albo nawet obejść się bez niego, niż mieszkać pod gołym niebem.

W zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia zakres jego obejmuje szkody powstałe na skutek:

• zdarzeń losowych (np. pożar, uderzenie pioruna zalanie, huragan, powódź, grad, wybuch, osuwanie się ziemi),
• akcji ratowniczej związanej z tymi zdarzeniami,
• kradzieży z włamaniem i  rabunku oraz zniszczenia związane z nimi,
• dewastacji,
• odpowiedzialności cywilnej ubezpieczającego.